Angry man – wariacje w obronie gniewu

Studio Matejka

„Jestem zmęczona. Wściekle zmęczona, ale nie mogę spać. Jestem głodny. Wściekle głodny, ale nie mogę jeść. Są dni, kiedy miałabym ochotę wyjść i kogoś pobić, kogo się da, zrobić coś złego, kogoś zamordować. Są dni, kiedy miałbym ochotę wziąć giwerę i wszystkich powystrzelać, wszystkich, rozumiesz? Żeby nikt nie został żywy, rozumiesz?
Ale potem zastanawiam się, co by mi to dało?
A co by ci to dało? Nic. I tyle? Tyle.
Ale ochoty nikt ci nie odbierze…”

Umysł ludzki jest jak woda, a to, co w nim pływa, to tylko małe rybki. Niektóre smutne i bezbarwne – pozwól im pływać, a inne kolorowe i pełne życia – pozwól im pływać. Tylko to możesz zrobić. Ludzie pracują po wiele godzin dziennie, wytwarzając przedmioty albo świadcząc usługi, które inni ludzie kupią, jeśli będą pracować po wiele godzin dziennie, wytwarzając przedmioty albo świadcząc usługi, które inni ludzie kupią, jeśli będą pracować po wiele godzin dziennie… To bez sensu. Czasem mam wrażenie, że ktoś wymyśla te wszystkie zajęcia tylko po to, żebyśmy robili cokolwiek. Żeby nas czymś zająć? I że utknęliśmy na stanowiskach, które… w rzeczywistości są zbędne…”
Małgorzata Szczerbowska, fragment scenariusza

tekst i dramaturgia: Małgorzata Szczerbowska, Marek Gluziński, Matej Matejka
występują: Marek Gluziński, Aleksandra Kugacz, Mertcan Semerci, Natalia Drozd, Umut Sevgul, Tomas Wortner, Deniz Aykac, Danny Kearns, Metehan Kayan
reżyseria: Matej Matejka
premiera: 11 listopada 2017r.
czas trwania: 45 minut