Appendix Studio

Łukasz Chojęta – aktor teatralny, telewizyjny i filmowy. Wykształcenie aktorskie zdobywał w Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie, gdzie w 2007 roku obronił dyplom aktora. Pracował w Teatrze Nowym w Poznaniu, Teatrze im. Stanisława Ignacego Witkiewicza w Zakopanem, od 2013 roku współpracuje z Teatrem Ad Spektatores.

Jest założycielem Appendix Studio we Wrocławiu, gdzie prowadzi warsztaty aktorskie dla młodzieży i dorosłych, reżyseruje z utworzonymi przez siebie grupami spektakle teatralne oraz projekty filmowe, a także współprowadzi kurs przygotowujący do egzaminów wstępnych na studia aktorskie.

Appendix Studio działa piąty sezon. Inicjatywa warsztatów teatralnych oraz zajęć przygotowujących do szkół aktorskich w niedługim czasie zrodziła grupę ludzi, którzy dążą do tego, by robić coś więcej – tworzyć spektakle i występować na scenie. Od tego momentu zrealizowano kilkanaście premier (m.in. Ciekawe, ciekawe, Nożownicza, Pod przykrywką, Quilombo, Za zamkniętymi drzwiami, Wyścig, TO było piękne oraz najnowszy spektakl Chippendales). Od początku tego sezonu Appendix Studio posiada własną salę teatralną przy ulicy Ruskiej 46 we Wrocławiu, co umożliwia regularne prezentowanie spektakli.

 

Więcej informacji: appendixstudio.com