STORIES: #postandersenism

SHE-la & Cloud Theater

fot. Karol Budrewicz

Muzyczno-teatralna opowieść o demonach Andersena i demonach współczesnego społeczeństwa wychowanego na jego baśniach. Opowieść wywrotowa, obrazoburcza, która pokazuje człowieka stojącego za baśniami – zaburzonego społecznie, zagubionego w swojej seksualności, miotającego się między poczuciem niższości a megalomanią. Rozłożona na ludzki głos, instrumenty orkiestrowe i awangardowe oraz tworzoną na żywo rysunkową scenografię. Jest też zwieńczeniem trzyletniego projektu SHE-la STORIES, do którego zaproszonych zostało kilkudziesięciu wrocławskich artystów: muzyków, literatów, plastyków i twórców teatralnych. W jego ramach powstał również dwupłytowy concept album wydany w kolekcjonerskiej formie.

Widowisko przygotowane zostało we współpracy z grupą Cloud Theater, znaną z wykorzystania nowatorskich rozwiązań technologicznych w teatrze, uhonorowanych nagrodą WARTO 2018.

Od premiery nie było dwóch takich samych koncertów.

 

tekst: Patrycja Obara
scenariusz: Patrycja Obara, Teo Dumski
realizatorzy: Patrycja Obara, Teo Dumski, Przemek Michalak

występują: Patrycja Obara, Emil Smardzewski, Andrzej Tulik, Zofia Kowalczyk, Radosława Lascar, Renata Raczyło, Jan Chojnacki, Jacek „Tuńczyk” Fedorowicz, Sławomir Stankiewicz, Piotr Sypień, Przemek Michalak, Teo Dumski, Magdalena Stępień

premiera: 29 maja 2018, Centrum Technologii Audiowizualnych we Wrocławiu

czas trwania: 80 min