Spektakl, który nie powstał

Spektakl, który nie powstał

Kędzia/ Konecka/ Niedziejko

W Spektaklu, który nie powstał Julia miała przebrać się za żółwia, by spod skorupy cytować Derridę. Niestety – żółwia nie będzie.
Miałyśmy też siedem różnych pomysłów na sceniczne zastosowanie kominiarki (w tym jeden z Mickiewiczem). Kominiarki jednak nie zobaczycie.
Miał być napad z bronią w ręku i mały chłopiec w białym garniturze. Sorry, zapomnijcie.
W notatkach z prób Iwona zapisała: „mama – motocykle i piercing”, ale już nie pamiętamy, o co nam chodziło, więc nie zobaczycie tego na scenie.

Nie zobaczycie też żadnego z dziesiątek niezrealizowanych spektakli, o których opowiadali nam w rozmowach artyści i artystki.

Zobaczycie za to ich refleksje i emocje – poczucie winy, wyparcie, szukanie przyczyn, żale i marzenia. Poznacie też nasze wzloty i upadki w zmaganiach z procesem twórczym, gdzieś między wypływającą z trzewi poezją a stalowym uściskiem rozumu.

Zapraszamy na kombinację projektu badawczego, performansu i widowiska autorstwa Iwony Koneckiej we współpracy z Agatą Kędzią i Julią Niedziejko.

reżyseria: Iwona Konecka, Agata Kędzia, Julia Niedziejko
koncept, prace badawcze, scenariusz: Iwona Konecka na podstawie tekstów własnych, wywiadów z artystami oraz wiersza Thomasa Stearnsa Eliota Podróż trzech Króli w tłumaczeniu Antoniego Libery i fragmentów tekstu Ryszarda Ługowskiego do jego wystawy pt. Napijmy się herbaty
występują: Iwona Konecka, Julia Niedziejko
oprawa muzyczna: Łukasz Łanecki
reżyseria świateł: Alicja Brudło
konsultacje: Agnieszka Bresler, Anna Sadowska
W spektaklu pojawiają się fragmenty nagrań z rozmów z twórcami: Adamem Karolem Drozdowskim, Patrycją Obarą, Maciejem Ratajczykiem i Piotrem Jaszczurem Śniegułą oraz fragment rozmowy Weroniki Fibich z Iwoną Konecką
premiera: 17 lipca 2021, Instytut Grotowskiego – Piekarnia
czas trwania: 60 minut


Projekt realizowany ze środków pochodzących ze stypendium Miasta Wrocławia.
Partnerem wydarzenia jest Instytut im. Jerzego Grotowskiego.

Spektakl bierze udział w 28. Ogólnopolskim Konkursie na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej.

kontakt: ktoryniepowstal@gmail.com

Najbliższe prezentacje:

8 marca 2022 – Sala Teatru Laboratorium Instytutu im. Jerzego Grotowskiego we Wrocławiu