Steam, Drums ‚n’ Dance

STEAM, DRUMS N DANCE” kolaboracja Prepostevolution i Rock Dance Theatre

to unikatowe na mapie Polski wydarzenie sceniczne łączące w  sobie ducha epoki wiktoriańskiej, futurystycznej, post-apokaliptycznej mody, eksperymentalnej muzyki perkusyjnej oraz teatru tańca.
W programie tego wyjątkowego wydarzenia znajdą się specjalnie zaproszeni artyści:

Rock Dance Theatre/ choreografia, ruch, animacja
Marcin Urzędowski/ muzyka, instrumenty perkusyjne
Adam Rozenman / muzyka, instrumenty perkusyjne
wykonanie: Anna Achimowicz
stylizacja: Prepostevolution
hair & makeup: FRIX Rock Wear

zdjecie: Oskar Tuszynski, Andrzej Winkler

——————————————————- 

Rock Dance Theatre i Prepostevolution słyną z tego, że występują w miejscach specyficznych, nietuzinkowych i odmiennych od klasycznego rozumienia sceny, anektując przestrzeń i wykorzystując ją do kreacji artystycznych.

Wyjątkową odsłonę scenicznego wydarzenia w wykonaniu trójki niezależnych artystów Anny i Marcina oraz ich gościa, którzy na codzień tworzą w Polsce i za granicami kraju uprawiając szeroko rozumianą sztukę, od performatywnego tańca po eksperymentalną muzykę.
Steam punkowe, industrialne i post-apokaliptyczne wnętrza klubow, barow i teatrow są doskonałą przestrzenią do przeżycia wyjątkowego wieczoru taneczno-muzycznego.


Artyści:

Anna Achimowicz
Marcin Urzędowski
Prepostevolution
Rock Dance Theatre
Adam Rozenman

* ADAM ROZENMAN:
specjalizuje się w grze na instrumentach perkusyjnych afro-kubańskich, brazylijskich i blisko-wschodnich. Uczył się gry od mistrzów w Izraelu , Brazylii, Burkina Faso i na Kubie, tam też zdobył pierwsze doświadczenia sceniczne. W Polsce grał z różnymi zespołami i muzykami, m. in. z Cukunt, Alamut, Magdą Piskorczyk, Krzysztofem Ścierańskim i Dimą Gorelik.
Obecnie współtworzy etno-jazzowy zespół „Stilo”, latynoski „Martin Simon Trio”, projekt „Tańce Snu”, Marokański „Jawa Ensemble”, a także big band „3275 kg Orchestra”.

* MARCIN URZĘDOWSKI:
artysta związany ze sztuką improwizacji. Kreator rytmu i post-apokaliptycznej mody. Intuista. Na scenie, zarówno podczas koncertów jak i tworzonych przez siebie pokazach mody kieruje się intuicją i wprowadza sztukę improwizacji na najwyższy poziom. Powołana przez niego w roku 2017 modowa marka PREPOSTEVOLUTION to twórczy trashion, kostiumy bowiem często powstają z recyklingu i śmieci. Sam swoją pracownię określa mianem „Kliniki śmiecia”, w której przywraca śmieciom ponowne życie, wynosząc je do rangi sztuki. Zawodowo związany od dwudziestu lat ze sceną klubową, w której spełnia się jako świetnie improwizujący muzyk perkusyjny, tworząc hybrydę muzyki mechanicznej i perkusyjnego live act’u. W tej materii występował m.in. z takimi sławami muzyki klubowej jak: Miss Mavrik, Michael Canitrot, Federico Scavo, Nikki Nice, Hanna Hansen. Wciąż poszukujący ciekawych brzmień eksperymentator, twórca niekonwencjonalnych, recyklingowych instrumentów perkusyjnych, miłośnik plemiennej muzyki afrykańskiej, perkusyjnej współczesnej muzyki improwizowanej, jazzu i teatru perkusyjnego.

* ANNA ACHIMOWICZ: (PL/AT/SWE)

tancerka i choreograf, pedagog tańca, stylistka FRIX rock wear, trenerka GYROKINESIS®, fizjoterapeutka, terapeutka NCMT© (NeuroCraniale MobilisationsTechnik).

Pierwsze kroki taneczne stawiała w 1996 roku w studiu „Metro” Janusza Józefowicza, by później otworzyć się na inne formy ruchu i tańca. Pracowała m.in. z taki artystami jak: Ultima Vez Dancers, Ira Kodiche, Lee Saar, Georg Blaschke, Johannes Randolf, Jacek Łumiński, Wojciech Mochniej, Charlotta Ofverholm.

Absolwentka 2-letniego kursu instruktorskiego z tańca współczesnego organizowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w Warszawie oraz kursu LMA® Laban Movement Analysis z Janet Kaylo. W latach 2004-2005 współpracowała z Fundacją Rozwoju Tańca (koordynacja internetowego projektu tańca PolemiQi.net, 2005 Warszawa) i Teatrem Tańca „Dystans” (obecnie: Mufmi Teatr Tańca), z którym zrealizowała spektakl Szafosza. W latach 2006-2007 studiowała również na IDA (Institute for Dance Arts) w Anton Bruckner Privatuniversität w Linzu (Austria).

Od zezonu 2007/2008 uczestniczka programów edukacyjnych systemu GYROTONIC®, posiada certyfikat z GYROKINESIS®. Absolwentka fizjoterapii w Wyższej Szkole Mazowickiej w Warszawie oraz NCMT© w Linzu. Założycielka Centrum Medycyny i Fizjoterpaii Tańca. Członkini PTTS oraz IAMDS International Association for Dance Medicine and Science w USA.

Realizowała międzynarodowe projekty, m.in. Teatru Druga Strefa Tam gdzie kończy się moje ciało…oraz krokus i tanztheaterGlobal w ośrodku sztuk performatywnych Schloss Broellin (Niemcy). Uczestniczyła w wielu projektach związanych z tańcem i ruchem: wymianie polsko-niemieckiej Butoh body in Chlewiska, rezydencji artystów TRIATLON 2006 w Zagrzebiu, Live video z Gob Squad w Krakowie, produkcji The Love Piece w ramach TRIATLONu 2007, Urban Delights (Dock 11 w Berlinie), projekcie Chopin w plenerze  (Międzynarodowy Festiwal Teatrów Tańca Zawirowania 2009, Arkady Kubickiego w Warszawie).

Od 2008 doskonaliła swój warsztat taneczny w technice modal underground pod opieką znanego w Polsce Thierry‘ego Vergera. Fundatorka i dyrektor artystyczny teatru tańca Cie Achimowicz (2012). (2017) Założycielka kolektywu modowo-muzyczno-tanecznego Rock Dance Theatre, we współpracy z Viktor J. Kunetsov, Jacka Wazelina, Katarzyny Dziewiątkowskiej, Marcina Urzędowskiego pod patronatem Eric’a Dover’a (wokalisty i gitarzysty Slash’s Snake Pit, Sextus). Produkcje zrealizowane w RDT z artystami: Yossarian Malewski, Ryan Roxie, Prepostevolution, Jest stałym gościnnym nauczycielem międzynarodowych warsztatów i festiwali tańca w Europie (Schloss Broellin, Wiedeń, Berlin, Wilno, Paryż, Sztokholm).

W latach 2009-2010 wyróżniona przez Certificate of Award Huebners Who is Who jako młody twórca kultury. Fizjoterapeuta zespołu Baletu Opery Wrocławskiej w sezonie 2017/2018.

Autorka tekstów i artykułów na temat trenigu tanecznego, fizjoterapii i profilaktyki zdrowotnej w tańcu.
Współpracuje z Praxis Roemerstrasse Linz oraz czołowymi klinikami olimpijskimi, jest gościnnym wykladowca w WSEWS – Wyzsza Szkoła Edukacji w Sporcie (Warszawa).


Rock Dance Theatre

RDT jest rockowym teatrem tańca, jako Rock Dance Theatre tworzy od 2017 r. fuzję tańca współczesnego, muzyki gitarowej i wizualnej mody. Stworzony pierwotnie przez tancerkę i choreografa Annę Marikę Achimowicz oraz multiinstrumentalistę Viktor J. Kuznetsov
Głowną pomysłodawczynią jest Anna, w czasem dołączyli artyści jak: Peter Sager, Luis Kalil, Vivi Lundström, w 2018 Jacek Wazelin a 2019 wizjoterski projektant mody Marcin Urzędowski jako Prepostevolution. Jeden z pierwszych twórczych projektów RDT będących zupełnie nowym zjawiskiem scenicznym, spektaklem hybrydą gdzie tancerze muzycy są interaktywnie ze sobą związani był spektakl „On Edge”, “Strings n Veins” oraz “Tribute to Rock n Roll” prezentowany Polsce i Europie a wpierany przez Eric’a Dover’a (USA).
Autorsko Anna Achimowicz tworzy od 2004 pierwotnie jako solowy projekt potem jako Companie Achimowicz i Rock Dance Theatre jest najnowszym kompleksowym projektem, z którym prezentuje się na scenach festiwalowych, klubowych czy plenerowych w Polsce, Austrii i Szwecji. Tworzy we współpracy z artystami ze środowisk muzycznych, mody FRIX Rock Wear czy teatru, czy nawet filmu.

Linki i Social Media

Galeria „Steam Drums n Dance” 13/06/2019 Warszawa

https://www.facebook.com/109002069785851/posts/355487135137342/

https://www.facebook.com/RockDanceTheatre/

https://www.facebook.com/Prepostevolution

https://www.facebook.com/MarcinUrzedowski/