Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Mały Kongres Offu | 3. ZWROT

14/09/2019 godz. 11:00 - 14:00

Free

Artyści teatru tworzą nie tylko spektakle, piszą też scenariusze na całe wspólnoty. Taką wspólnotą jest Wrocławska Offensywa Teatralna – organizator 3. Festiwal Dolnośląskich Teatrów Offowych ZWROT. Nie jesteśmy jedyną tego rodzaju siecią w Polsce. Jest ich więcej i dlatego właśnie chcemy, aby tworzony przez nas festiwal, stał się miejscem spotkania wszystkich istniejących w kraju offensyw.

Od ośmiu lat działa Zachodniopomorska Offensywa Teatralna – porozumienie zespołów z tego regionu oparte na wieloletniej współpracy i szczerej przyjaźni. Fenomen Zachodniego Pomorza z czasem zaczął kiełkować na całą Polskę. Trzy lata temu w łódzkiej Fabryce Sztuki odbył się pierwszy ogólnopolski zjazd, który zainspirował wrocławskich artystów do stworzenia własnej wspólnoty. Niedawno zawiązała się także sieć teatrów w Krakowie pod wdzięcznym skrótem KOT. W ostatnich trzech latach odbyło się kilka zjazdów oraz paneli dyskusyjnych pod szyldem Ogólnopolskiej Offensywy Teatralnej. Nigdy dotychczas nie było jednak okazji, aby skonfrontować nasze pomysły, omówić cele i sposoby działania poszczególnych grup.

Mały Kongres Offu odbędzie się już 14 września o 11:00 we wrocławskiej BarBarze (Świdnicka 8b). Zapraszamy widzów i działaczy (nie tylko teatralnych) do rozmowy o możliwościach oraz modelach sieciowania w kulturze. To wyjątkowa szansa, by lepiej poznać różne motywacje i metody działania.

W niedzielę (15 września) reprezentanci poszczególnych offensyw spotkają się na zamkniętym spotkaniu roboczym.
Po Kongresie zapraszamy do zapoznania się z relacją filmową na stronach off-teatr.pl i wrot.pl. Na portalu http://off-teatr.pl/ ukaże się też zapis wniosków i rekomendacji wypracowanych podczas spotkania roboczego.

Najwyższa pora przejść do ofensywy.

Szczegóły

Data:
14/09/2019
Godzina:
11:00 - 14:00
Koszt:
Free

Miejsce wydarzenia

BARBARA
ul. Świdnicka 8b

Organizator

Wrocławska Offensywa Teatralna
Adres e-mail:
kontakt@wrot.pl
Zobacz witrynę: Organizator