WrOT robi ZWROT

Ubiegłoroczny Zwrot pokazał, że teatralny Wrocław tętni życiem nie tylko tam, gdzie teatru można by się spodziewać.

Poza instytucjami działają zespoły teatralne, społecznicy i artyści, którzy potrafią wypełnić widownię po brzegi. Prawie trzydzieści takich teatrów zjednoczyło się dwa lata temu pod wspólnym szyldem Wrocławskiej Offensywy Teatralnej. To oni stworzyli ideę przeglądu, który nie segreguje i nie selekcjonuje, który pokazuje teatr niezależny w całej jego różnorodności.

Wspólnotę dolnośląskich teatrów tworzą młodzi zapaleńcy i doświadczeni artyści. Wybierają różne tematy, estetyki i strategię, by dotrzeć do swojego widza, a zawsze przyświeca im przy tym jedna zasada – bezinteresowność.
Podczas czterech festiwalowych dni na sześciu różnych scenach zaprezentowane zostaną inscenizacje znanych dramatów, adaptacje prozy, spektakle poetyckie i realizacje autorskich scenariuszy. To przygoda dla widzów, którzy są gotowi zarówno na kryminalne intrygi, jak i historyczne biografie czy teatr science-fiction. Czasem będzie kameralnie, czasem widowiskowo. Nie zabraknie tańca i ruchu, teatru lalek czy nowego cyrku. Na Festiwalu aż trzy spektakle będą miały swoją premierę.

Zaprezentujemy widzom teatr, który zderza poglądy religijne z politycznymi wyborami, potrafi skonfrontować (i pogodzić!) kibiców sportu z filozofami, staje się przedmiotem publicznych debat i rodzinnych sporów, wyzwala dystans i pomaga się śmiać, kiedy wcale nie jest nam do śmiechu.
To wszystko już podczas drugiej edycji Festiwalu Dolnośląskich Teatrów Offowych Zwrot. Zapraszamy serdecznie.

SZCZEGÓŁOWY PROGRAM JUŻ WKRÓTCE!

Wstęp na festiwal jest bezpłatny. Wejściówki na wszystkie wydarzenia można odbierać na pół godziny przed każdym spektaklem.

W czasie Festiwalu wejściówki na cały dzień będą do odebrania również w Barbara (ul. Świdnicka 8c) w godzinach:
20.09.2018 od 15:00 do 17:00
21.09.2018 od 14:00 do 16:00
22.09.2018 od 13:00 do 15:00
23.09.2018 od 13:00 do 15:00

Nasi partnerzy:
Strefa Kultury Wrocław
Instytut im. Jerzego Grotowskiego (Instytut Grotowskiego)

Radio Wrocław Kultura
teatralny.pl
nietak!t